September 27, 2023

Satya News

odia news channel

ରାଜ୍ୟସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଭୋଟ୍ ଦେବା ନେଇ ନବାବ ମଲିକ ଓ ଅନୀଲ ଦେଶମୁଖଙ୍କ ଜାମିନ ଆବେଦନ ଖାରଜ

 

ଡେସ୍କ: ଆସନ୍ତାକାଲି ହେବାକୁ ଥିବା ରାଜ୍ୟସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଭୋଟ୍ ଦେବା ପାଇଁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ମନ୍ତ୍ରୀ ନବାବ ମଲିକ ଏବଂ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ପୂର୍ବତନ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅନିଲ ଦେଶମୁଖଙ୍କ ଜାମିନ ଆବେଦନକୁ ଆଜି ମୁମ୍ବାଇର ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କୋର୍ଟ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିଛନ୍ତି। ଦେଶମୁଖଙ୍କ ଓକିଲ ଯଥାଶୀଘ୍ର ନିର୍ଦ୍ଦେଶର ଏକ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ କପି ମାଗିଛନ୍ତି ଯାହା ଦ୍ୱାରା ସେମାନେ ଆଜି ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯାଇପାରିବେ। ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ ଦ୍ୱାରା ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଉଥିବା ବିଭିନ୍ନ ଅର୍ଥ ହେରଫେର ମାମଲାରେ ଦେଶମୁଖ ଏବଂ ମଲିକ ବର୍ତ୍ତମାନ ଜେଲରେ ଅଛନ୍ତି।

ମୁମ୍ବାଇର ପୂର୍ବତନ ପୁଲିସ କମିଶନର ପରମ ବୀର ସିଂଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଟଙ୍କା ହେରଫେର ଅଭିଯୋଗରେ ଦେଶମୁଖଙ୍କୁ ୨୦୨୧ ନଭେମ୍ବର ୧ରେ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା। ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ଦାଉଦ ଇବ୍ରାହିମ ସହ ଜଡିତ ଥିବା ଏକ ସମ୍ପତ୍ତି କାରବାରରେ ଇଡି ସଂଖ୍ୟାଲଘୁ ବିକାଶ ମନ୍ତ୍ରୀ ମଲିକଙ୍କୁ ଫେବୃଆରୀ ୨୩ରେ ଗିରଫ କରିଥିଲା।

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରୁ ୬ଟି ଆସନ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଶିବସେନା ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ମହା ବିକାଶ ଅଗାଡି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଭୋଟ୍ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଟେ, ଯେଉଁଥିରୁ ଏନସିପି ଏକ ଅଂଶ ଅଟେ। ଦୁଇ ଦଶନ୍ଧିରୁ ଅଧିକ ସମୟ ପରେ ରାଜ୍ୟସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​୬ଟି ଆସନ ପାଇଁ ୭ ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅଛନ୍ତି। ଶାସକ ଶିବସେନା ଦୁଇଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦେଇଥିବା ବେଳେ, ଏହାର ଏନସିପି ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ଜଣେ ଲେଖାଏଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦେଇଛି ଓ ବିରୋଧୀ ବିଜେପି ତିନିଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦେଇଛି।

Spread the love