June 19, 2024

Satya News

odia news channel

ବୀରଭୂମ ହିଂସା: ଏସଆଇଟିର ଅନୁସନ୍ଧାନରେ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୋଇ ତଦନ୍ତ ଦାୟିତ୍ୱ ସିବିଆଇକୁ ଦେଲେ କଲିକତା ହାଇକୋର୍ଟ

 

କୋଲକାତା: ବୀରଭୂମ ହିଂସା ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଗଠିତ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଅନୁସନ୍ଧାନ କାରୀ ଦଳ (ଏସ୍‌ଆଇଟି) ତଦନ୍ତରେ କୌଣସି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଯୋଗଦାନ ଦେବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି ବୋଲି କଲିକତା ହାଇକୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି। ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୫ ତାରିଖ, ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ କଲିକତା ହାଇକୋର୍ଟ ବୀରଭୂମ ହିଂସା ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ଗଠିତ ବଙ୍ଗଳା ସରକାରଙ୍କ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଅନୁସନ୍ଧାନ ଦଳର ତଦନ୍ତ ଉପରେ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ଅନୁସନ୍ଧାନରେ କୌଣସି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଯୋଗଦାନ ଦେବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛି।

ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ କଲିକତା ହାଇକୋର୍ଟ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଏସଆଇଟିକୁ ଏହି ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ଦାୟିତ୍ୱ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ତଦନ୍ତ ବ୍ୟୁରୋ (ସିବିଆଇ)କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୁଲିସ ଷ୍ଟେସନ ପାଖରେ ଥିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ପୁଲିସ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛି। ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୨ରେ ବୀରଭୂମରେ ଆଠ ଜଣଙ୍କର ଘରେ ନିଆଁ ଲାଗିବା ପରେ ସେମାନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ଟିଏମସି ନେତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଛି। ମୃତକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତିନି ଜଣ ମହିଳା ଏବଂ ଦୁଇ ଜଣ ଶିଶୁ ଅଛନ୍ତି। ତେବେ, ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ପୀଡିତାଙ୍କୁ ଜୀବନ୍ତ ଜାଳିବା ପୂର୍ବରୁ ପିଟିପିଟି ହତ୍ୟା କରା ଯାଇଥିଲା।

ଘଟଣାର କେସ୍‌ ଡାଏରୀ ଆମ ସମ୍ମୁଖରେ ଉପସ୍ଥାପିତ କରାଯାଇଛି। ଆମେ ଏହାକୁ ଯାଞ୍ଚ କରିଛୁ। ଆମେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲୁ ଯେ ଯଦିଓ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୨ରେ ଏସଆଇଟି ଗଠନ କରାଯାଇଥିଲା, ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତଦନ୍ତରେ ଏସଆଇଟି ଦ୍ୱାରା ତଦନ୍ତରେ କୌଣସି ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଢ଼ଙ୍ଗରେ ଅଗ୍ରଗତି ଘଟି ନାହିଁ। ଏହା ଦାଖଲ କରାଯାଇଛି ଯେ ପୁଲିସ ଷ୍ଟେସନ ଘଟଣା ସ୍ଥଳର ଅତି ନିକଟତର ଥିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ପୁଲିସ ଠିକ୍‌ ସମୟରେ ପହଞ୍ଚି ନଥିଲା ଏବଂ ଘର ଭିତରେ ଫସି ରହିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ଜଳୁଥିଲେ ବୋଲି କହି ହାଇକୋର୍ଟ କ୍ଷୋଭ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

Spread the love