April 12, 2024

Satya News

odia news channel

ହ୍ବାଟସ୍ ଆପ ଲଞ୍ଚ କଲା ହ୍ବାଟସ୍ ଆପ୍- ପେ

 

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ହ୍ବାଟସ୍ ଆପ୍ ପେମେଣ୍ଟ ଫିଚର ଭାରତରେ ହ୍ବାଟସ୍ ଆପ୍ ଦ୍ୱାରା ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇଛି। ଫେସବୁକ୍ ସିଇଓ ମାର୍କ ଜୁକରବର୍ଗ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଟଙ୍କା ପଠାଇବା ଏବଂ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପାଇଁ ହ୍ବାଟସ୍ ଆପରେ କୌଣସି ଦେୟ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ ନାହିଁ । ଅନେକ ଲୋକ ହ୍ବାଟସ୍ ଆପ୍ ପେ ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଅନେକ ଲୋକ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜାଣି ନାହାଁନ୍ତି। ହ୍ବାଟସ ଆପ୍ ପେ କିପରି ଆରମ୍ଭ କରିବେ ଜାଣନ୍ତୁ।

ସର୍ବପ୍ରଥମେ ଆପଣଙ୍କର ହ୍ବାଟସ ଆପ୍ ଅପଡେଟ୍ କରନ୍ତୁ। ଏହା ପରେ, ହ୍ବାଟସ ଆପ୍ ଖୋଲନ୍ତୁ ଏବଂ ସେଟିଂକୁ ଯାଆନ୍ତୁ। ସେଠାରେ ଆପଣ ଏକ ଦେୟ ବିକଳ୍ପ ଦେଖିବେ।

ପେମେଣ୍ଟ ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କଲେ ୨ଟି ବକଳ୍ପ ଦେଖାଇ। ନୂଆ ପେମେଟ୍ ଏବଂ ଆଡ ପେମେଣ୍ଟ ବିକଳ୍ପ ପାଇବେ। ପେମେଣ୍ଟ ପଦ୍ଧତି ଯୋଡିବା ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କଲେ ଆପଣ ଅନେକ ବ୍ୟାଙ୍କର ନାମ ଦେଖିବେ। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟାଙ୍କ ଚୟନ କରିବେ ।

ଏହା ପରେ, ଆପଣଙ୍କ ଫୋନରେ ଏକ ଯାଞ୍ଚ ମେସଜ ଆସିବ। ଯାଞ୍ଚ ପରେ ଆପଣଙ୍କୁ ୟୁପିଆଇ ପିନ ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ପଡିବ । ଯଦି ପୂର୍ବରୁ ଆପଣଙ୍କ ୟୁପିଆଇ ପିନ ଥାଏ ସେହି ୟୁପିଆଇ ପିନ ଦେବେ ।

ବର୍ତ୍ତମାନ କାହାକୁ ଦେୟ ଦେବାକୁ, ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଚାଟ୍ ଖୋଲନ୍ତୁ । ଆଗରୁ ଯେପରି  ଫଟୋ, ଭିଡିଓ ପଠାଇବା ପାଇଁ ଆଇକନ ଆସେ, ସହିପରି ପେମଣ୍ଟର ଏକ ଆଇକନ ଆସିବ। ସେଠାରେ ଆପଣ ଏକ ଦେୟ ବିକଳ୍ପ ଦେଖିବେ ଏବଂ ଆପଣ ଦେୟ ଦେଇପାରିବେ।

Spread the love